Bulut Hizmetleri (Sanal Veri Merkezi)

Openstack, OnApp, VMware tabanlı tam yedekli, DELL, HP ve CISCO sunuculardan oluşan sanallaştırma platformları üzerinden; ölçeklenebilir, yüksek performanslı bulut sunucu hizmetlerimiz.

İstanbul’un merkezinde yer alan PCI/DSS sertifikalı, Tier III veri merkezimizden ve %99.99 çalışabilirlik (SLA) hedefiyle.
Kabin, Sunucu Kiralama, Yönetilen Hizmetler Seçenekleriyle Hibrit Çözümlerinizi Tamamlayın
Kiraladığınız kabinlerde kullanılmak üzere sunucu kiralama hizmetlerimizle; Firewall, Load Balancer, veri depolama, yedekleme, DDOS koruma, monitoring gibi yönetilen hizmetler ve Linux, Windows sunucu yönetim hizmetlerimizle işinize en uygun yapıları en hızlı şekilde oluşturabilirsiniz.
openstack

Openstack Tabanlı Bulut Hizmetleri

Küresel Hizmet Sağlayıcıların Ve Üreticilerin Yükselen Tercihi Openstack Bir Tık'la Türkiye’de Hizmetinizde
Premier DC Veri Merkezi’nin çoklu bulut (Multi Cloud) ve hibrit altyapı stratejilerinin bir parçası olan Openstack tabanlı bulut altyapı hizmetleri, Openstack açık kaynak platformunda geliştirici düzeyindeki uzman personelimizin yönetiminde geleceğin kurumsal uygulamaları için ideal bir altyapı hizmet olarak (IaaS) emrinizde.

Dünya genelinde 70.000'e yakın üyesi bulunan, 180 ülkede kullanılan ve yüzlerce önde gelen üretici ve kuruluş tarafından desteklenen OpenStack ve Openstack Topluluğu (Openstack Foundation), ilk olarak 2010 yılında Amerikan Ulusal Uzay Ajansı (NASA) tarafından sağlanan hesaplama bileşeni Nova ve bulut servis sağlayıcısı Rackspace tarafından sağlanan depolama bileşeni Swift’in birleşmesi  ile ortaya çıkan ve hızla gelişerek açık kaynak kodlu bulut çözümlerinde liderliğe yükselen bir bulut yönetim platformudur.

Premier DC Veri Merkezi; %99.99 çalışabilirlik taahhüdüyle hizmet verdiği ve kendi veri merkezinden sunduğu;

*Openstack bazlı bulut hizmetleri,
*2021 yılı ikinci çeyreği içerisinde sunacağı Docker, Docker Swarm ve Kubernetes yönetim platformlarına dayalı Container as-a-Services (CaaS) hizmetleri,
*Tamamlayıcı yönetilen hizmetler,
*Yönetim hizmetleri

ile Türkiye’nin verisinin Türkiye’de kalması ve şirketlerin dijitalleşmelerinde ihtiyaç duyulan çeviklik, esneklik ve seçenek çeşitliliği ve maliyetlerinizin kullanıma göre yönetimi açısından önemli bir boşluğu dolduruyor.

Openstack Genel Bulut (Openstack Public Cloud)
Premier DC Veri Merkezi’nin tüm müşterilerine açık, esnek, kolay ölçeklenebilen ve Premier DC Veri Merkezi’nin depolama, yedekleme, nesne depolama (Object Storage), yönetilen firewall, yük dengeleme (Load Balancing) gibi birçok yönetilen hizmetleri ve yönetim hizmetleriyle birleştirilerek işletmenize en uygun konfigürasyonları gerçekleştirebileceğiniz bulut platfomu. 2021 yılı ikinci çeyreğinden itibaren CaaS hizmetiyle birlikte.
Openstack Özel Bulut (Openstack Private Cloud)
Premier DC Veri Merkezi’nin benzersiz, 15 yıllık veri merkezi işletim deneyimiyle kurulup işletilen, sadece işletmenize ve dilerseniz müşterilerinize açık, esnek, kolay ölçeklenebilen ve Premier DC Veri Merkezi’nin depolama, yedekleme, nesne depolama (Object Storage), yönetilen firewall, yük dengeleme (Load Balancing) gibi birçok yönetilen hizmetleri ve yönetim hizmetleriyle birleştirilerek işletmenize en uygun konfigürasyonları gerçekleştirebileceğiniz size özel bulut platfomu.
wmware

VMware Tabanlı Bulut Hizmetleri

Kurumsal İşletmelerin Tercihi VMware Tabanlı Sanallaştırma Platformu ve Tüm Premier DC Veri Merkezi Hizmetleri %99.99 Çalışabilirlik Taahüdüyle

Premier DC Veri Merkezi’nin çoklu bulut (Multi Cloud) ve hibrit altyapı stratejilerinin önemli bir bileşeni olan VMware tabanlı bulut altyapı hizmetleriyle depolama, yedekleme, yönetilen firewall, yük dengeleme (Load Balancing) gibi birçok yönetilen hizmetleri ve yönetim hizmetleriyle birleştirerek işletmenize en uygun konfigürasyonları gerçekleştirebileceğiniz bulut platfomu.

VMware Genel Bulut (VMware Public Cloud)
Premier DC Veri Merkezi’nin tüm müşterilerine açık, esnek, kolay ölçeklenebilen ve Premier DC Veri Merkezi’nin depolama, yedekleme, yönetilen firewall, yük dengeleme (Load Balancing) gibi birçok yönetilen hizmetleri ve yönetim hizmetleriyle birleştirilerek işletmenize en uygun konfigürasyonları gerçekleştirebileceğiniz bulut platfomu. 2021 Yılı ikinci çeyreğinden itibaren CaaS hizmetiyle birlikte.

VMware Özel Bulut (VMware Private Cloud)
Premier DC Veri Merkezi’nin benzersiz deneyimiyle ve 15 yıllık veri merkezi işletim deneyimiyle kurulup işletilen, sadece işletmenize ve dilerseniz müşterilerinize açık, esnek, kolay ölçeklenebilen ve Premier DC Veri Merkezi’nin depolama, yedekleme, yönetilen firewall, yük dengeleme (Load Balancing) gibi birçok yönetilen hizmetleri ve yönetim hizmetleriyle birleştirilerek işletmenize en uygun konfigürasyonları gerçekleştirebileceğiniz size özel bulut platfomu.